Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.
Photo
Video
-50%
SKU: 99-1000133029

Atlete Leisure Origin

Përshkrim I shkurtër

Përjetoni rehati të plotë me atletet Leisure Origin! Falë shuallit të rrumbullakët dhe shtrojave prej sfugjeri, do të ndjeni rehati në secilin hap që bëni. Nuk ka rëndësi çfarë moshe apo gjini keni, këto atlete janë të përshtatshme për të gjithë. Në dispozicion ngjyra e zezë dhe ulliri, dhe numrat 36-45.

Çmimi i rregullt: 29,90 €


Çmimi special: 14,95 €

Atlete Leisure Origin
Tabela e madhësive
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
Telefono falas në: 0800 100 60
Më shumë

Përjetoni rehati të plotë me atletet Leisure Origin! Falë shuallit të rrumbullakët dhe shtrojave prej sfugjeri, do të ndjeni rehati në secilin hap që bëni. Nuk ka rëndësi çfarë moshe apo gjini keni, këto atlete janë të përshtatshme për të gjithë. Në dispozicion ngjyra e zezë dhe ulliri, dhe numrat 36-45.

Më shumë
Përshkrimi

 

Ecni rehat

Nëse po kërkoni një palë këpucë të rehatshme, kërkimi juaja mbaron te atletet Leisure Origin nga linja Trend. Me gjithë dobitë që ofron shualli i lakuar, këto atlete janë dizajnuar për t'i ofruar rehati të gjithëve njerëzve, pavarësisht moshës. Për më tepër, me një dizajn të këndshëm, mund t'i mbadhni në raste të ndryshme.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

Dizajn i bukur dhe rehati

Me këpucët e linjës Trend, ju do të dukeni më elegant. Por jo vetëm, këto këpucë ua ofrojnë ndjenjën e të ecurit zbathur.

Kliko këtu për të mësuar më shumë rreth dobive që kanë këpucët e linjës Trend

Dobitë e shuallit të lakuar

 • Shualli i lakuar

  Shualli i lakuar e shton aktivizimin e muskujve, duke iu bërë të ndjeheni në formë.

  .

 • Pesha e trupit shpërndahet në mënyrë të barabartë

  Kur pesha e trupit është e shpërndarë në mënyrë të barabartë, lehtësohen dhimbjet në nyje.

 • Iu duket sikur po ecni zbathur

  Ndjesia sikur po ecni zbathur iu mundëson të bëi hapa të rehatshëm dhe të shëndetshëm.

 • Të lehta

  Lehtësia e atleteve iu mundëson edhe hapa të lehtë, duke bërë që të jeni aktivë për një kohë më të gjatë.

Mbaje kursorin mbi imazhe për të mësuar dobitë e shuallit të lakuar.

Ecni rehat, pa dhimbje

Dhimbjet në shpinë dhe gjunj shkaktohen edhe kur mbadhni këpucë të parehatshme. Por jo më! Me atletet Leisure Origin nga linja Trend, këmbët, por edhe trupi juaj do të jenë më rehat. Shualli i lakuar i mbron këmbët tuaja nga ënjtja, edhe nëse keni ecur apo keni qëndruar në këmbë për një kohë të gjatë. Po ashtu, këto atlete mundësojnë shpërndarje të barabartë të peshës, dhe në këtë mënyrë lirojnë pikat e presionit në këmbë dhe zvogëlojnë presionin në këmbë dhe nyje. Pra, iu mundësojnë qëndrim më të mirë!

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

Çka i bën të veçanta këpucët Leisure Origin:

 • Dizajn i gjithanshëm, në dy ngjyra delikate
 • Shualli i lakuar
 • Shtresa EVA 
 • Rehati në çdo hap që bëni

Shikoni dobitë e shuallit të lakuar

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin
 

Madhësia

Gjatësia e këmbës

(cm)

Atletet Leisure Origin 36 23,9
37 24,6
38 25,3
39 25,9
40 26,6
41 27,3
42 27,9
43 28,6
44 29,3
45 29,9
46 30,6
 
Si të masni numrin e këmbës? Shiko tabelën dhe gjeje madhësinë e duhur për këmbën tënde.

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Trend Leisure Shoes Origin

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,9 8,2
37 24,6 8,3
38 25,2 8,5
39 25,9 8,6
40 26,6 8,8
41 27,2 8,9
42 27,9 9,1
43 28,6 9,2
44 29,2 9,4
45 29,9 9,5
46 30,6 9,7
Specifikat Teknike Shiko përbërjen, materialet dhe specifikat teknike që përkëdhelin këmbët tuaja.
Linja Walkmaxx Trend
Madhësitë e disponueshme 36-46
Materiali : i brendshëm EVA, material memorues
Materiali : i jashtëm gomë
Materiali: i sipërfaqes (në mbathje) PU
Ngjyrat e disponueshme ulli, zezë

Vlerësimet e Konsumatorëve (0 Vlerësime)

Ky produkt nuk ka ndonjë vlerësim...

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star