Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.
SASITË KANË MBARUAR
Photo
Video
SKU: 99-1000165055

Atlete Leisure Origin AW

Përshkrim I shkurtër

Të dizajnuara për t'ju ofruar rehati të plotë dhe stil, Atletet Leisure Origin janë të punuara me materiale të lehta, sfungjer shumë të butë memory dhe kanë shuallin e lakuar. Atletet Origin (koleksioni vjeshtë-dimër) vijnë në dy ngjyra të bukura: e zezë ose e kaftë dhe janë të përshtatshme për të dy gjinitë. Në dispozicion në numrat 36-46.

Atlete Leisure Origin AW
Tabela e madhësive
Nuk ka sasi, ju lutem na telefononi në: 0800 100 60
Më shumë

Të dizajnuara për t'ju ofruar rehati të plotë dhe stil, Atletet Leisure Origin janë të punuara me materiale të lehta, sfungjer shumë të butë memory dhe kanë shuallin e lakuar. Atletet Origin (koleksioni vjeshtë-dimër) vijnë në dy ngjyra të bukura: e zezë ose e kaftë dhe janë të përshtatshme për të dy gjinitë. Në dispozicion në numrat 36-46.

Më shumë
Përshkrimi

Të rehatshme dhe të përshtatshme për shumë raste

Nëse po kërkoni për një palë atlete të rehatshme, por edhe të përshtatshme për shumë raste, Atletet Origin AW janë zgjedhja e duhur për ju. Këto këpucë (patika) kombinojnë elegancën dhe rehatinë - janë të punuara me materiale cilësore dhe kanë strukturë të lehtë. Për më tepër, shkojnë bukur me veshjet tuaja pavarësisht stinës.

Atlete Leisure Origin AW
Atlete Leisure Origin AW

Dizajn i bukur dhe rehati

Me këpucët e linjës Trend, ju do të dukeni më elegant. Por jo vetëm, këto këpucë ua ofrojnë ndjenjën e të ecurit zbathur.

Kliko këtu për të mësuar më shumë rreth dobive që kanë këpucët e linjës Trend

Dobitë e shuallit të lakuar

 • Atlete Leisure Origin AW

  Shualli i lakuar

  Shualli i lakuar e shton aktivizimin e muskujve, duke ju bërë të ndiheni në formë.

 • Atlete Leisure Origin AW

  Pesha e trupit shpërndahet në mënyrë të barabartë

  Kur pesha e trupit është e shpërndarë në mënyrë të barabartë, lehtësohet dhimbja në nyje.

 • Atlete Leisure Origin AW

  Ju duket sikur po ecni zbathur

  Ndjesia sikur po ecni zbathur, ju mundëson të bëni hapa të rehatshëm dhe të shëndetshëm.

 • Atlete Leisure Origin AW

  Të lehta

  Lehtësia e atleteve ju mundëson edhe hapa të lehtë, duke bërë që të jeni aktivë për një kohë më të gjatë.

Mbaje kursorin mbiTap on fotografi për detaje shtesë.

Pamje moderne në çdo hap

A brengoseni se do të dukeni shumë formal/e në rastet më pak formale? Me atltetet Orgin AW nuk do ta keni këtë problem, sepse krijojnë një pamje minimaliste e cila shkon thuajse me çdo veshje! Po ashtu, janë të përshtatshme për të dy gjinitë dhe të përsosura për t’u mbathur në përditshmëri, festa, koncerte apo festivale, punë, udhëtime dhe jo vetëm.

 • Atlete Leisure Origin AW

  E zezë

 • Atlete Leisure Origin AW

  E kaftë

Shualli i lakuar, elementi bazë i çdo këpuce Walkmaxx

Atltetet Leisure Origin AW jo vetëm që i ofrojnë stil pamjes suaj, por edhe kujdesen për mirëqenien tuaj. Shualli i tyre i lakuar e shton aktivizimin e muskujve, duke ju bërë të ndiheni më mirë dhe më në formë.

Shualli i lakuar po ashtu ndihmon në shpërndarjen e barabartë të peshës dhe absorbim më të mirë të goditjeve, duke lehtësuar kështu presionin në nyje. Kjo ju ndihmon t’i shmangni disa probleme të këmbëve, sikurse ënjtja apo dhimbja.

Presioni i lehtësuar në nyje ju jep ndjesinë sikur po ecni zbadhur, çka ju mundëson hapa më të rehatshëm dhe më të shëndetshëm gjatë ecjes.

 

Madhësia e deklaruar

Gjatësia e këmbës

(cm)

Atlete Leisure Origin AW 36 23,9
37 24,6
38 25,3
39 25,9
40 26,6
41 27,3
42 27,9
43 28,6
44 29,3
45 29,9
46 30,6
 

Si ta masni madhësinë e këmbës

Si të masni numrin e këmbës? Shiko tabelën dhe gjeje madhësinë e duhur për këmbën tënde.

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Trend Leisure Shoes Origin AW

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

37 24,6 8,3
38 25,2 8,5
39 25,9 8,6
40 26,6 8,8
41 27,2 8,9
42 27,9 9,1
43 28,6 9,2
44 29,2 9,4
45 29,9 9,5
46 30,6 9,7
Specifikat Teknike Shiko përbërjen, materialet dhe specifikat teknike që përkëdhelin këmbët tuaja.
Linja Walkmaxx Trend
Madhësitë e disponueshme 36-46
Materiali : i brendshëm material memorues, polyester
Materiali : i jashtëm EVA, gomë
Materiali: i sipërfaqes (në mbathje) PU
Ngjyrat e disponueshme kafe, zezë

Vlerësimet e Konsumatorëve (0 Vlerësime)

Ky produkt nuk ka ndonjë vlerësim...

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star