Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

MultiFresh 5në1 Delimano

Photo
Video
-47%

A keni nevojë për një pajisje shumë-funksionale, me të cilën mund të gatuani lehtë dhe shpejt, dhe njëkohësisht t'ia ruani vlerat ushqyese? Atëherë ju prezentojmë ekstraktuesin revolucionar Multifresh! Përdoreni për të përgatitur smoothie të shëndetshëm, supë, salca e plot ushqime tjera. MultiFresh është ekstraktues me vakum, i cili ruan vlerat ushqyese. Për më tepër, mund ta përdorni edhe për bluarje.

MultiFresh 5në1 Delimano

Çmimi i rregullt: 149,90 €


Çmimi special: 79,90 €

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 60
Koha e arritjes: 2-5 ditë
 • Më shumë
 • Përshkrimi
Më shumë

A keni nevojë për një pajisje shumë-funksionale, me të cilën mund të gatuani lehtë dhe shpejt, dhe njëkohësisht t'ia ruani vlerat ushqyese? Atëherë ju prezentojmë ekstraktuesin revolucionar Multifresh! Përdoreni për të përgatitur smoothie të shëndetshëm, supë, salca e plot ushqime tjera. MultiFresh është ekstraktues me vakum, i cili ruan vlerat ushqyese. Për më tepër, mund ta përdorni edhe për bluarje.

Më shumë
Përshkrimi

Ruan vlerat ushqyese

Në momentin kur frutat dhe perimet copëtohen, fillojnë të oksidohen, të humbin ngjyrën, shijen, strukturën dhe vlerat ushqyese, dhe vitaminat e mineralet fillojnë të zbehen.

Por me MultiFresh nuk ndodhë kjo, sepse ky ekstraktues ka një auto-senzor që largon tërë ajrin para se të ekstraktojë përbërësit.

Në këtë mënyrë, ushqimet dhe pijet e përgatitura qëndrojnë më të freskëta, të shijshme dhe të shëndetshme më gjatë.

Delimano Multifresh

Seti Multifresh përmban:

 1. Pajisjen bazë me fuqi 800W dhe 25 mijë rrotullime për minutë 
 2. Ibrikun 1200ml për zierje
 3. Gotën 700 ml me valvulë vakumi (për ekstarktim)
 4. 6 tehe, të veshura me çelik inox dhe titan
 5. Gotën 200ml (me dy tehe për bluarje)
 6. Njësinë për vakum
 7. Tubin për vakum
1
2
3
4
5
6
7
Delimano Multifresh

Një pajisje, shumë funksione

Këtë pajisje mund ta përdorni për ekstraktim me ose pa vakum, për të bluar, për të zier supë, për të copëtuar akullin për pije freskuese, për mbyllje me vakum dhe jo vetëm. Është kaq e përsosur!

.

 • Delimano Multifresh
  EKSTRAKTUES ME VAKUM

  Për smoothie të freskët

 • Delimano Multifresh
  PAJISJE ME VAKUM

  Për të ruajtur ushqimin

 • Delimano Multifresh
  GATUANI SUPË

  Për supë të shëndetshme, në vetëm 20 minuta

 • Delimano Multifresh
  MULLI

  Bluani kafe, sheqer dhe kokrra të tjera

 • Delimano Multifresh
  FUNKSIONI PULSE

  Copëtoni akull dhe krijoni strukturë më të përsosur

 • Delimano Multifresh
  EKSTRAKTUES

  Për akullore, salca, gjalpë kikiriku dhe jo vetëm

 

 

Smoothie të shëndetshëm, me plot vitamina

Testimet shkencore kanë vërtetuar se niveli i vitaminave, mineraleve dhe vlerave tjera ushqyese mbetet më i lartë, kur smoothie-t përgatiten me MultiFresh. Krahasuar me ekstraktuesit pa vakum, MultiFresh ruan më 38% më shumë vitaminë A, 114% vitaminë E dhe 27% më shumë vitaminë C*.

Prandaj, një smoothie i përgatitur me MultiFresh, e meriton epitetin smoothie i freskët!

*Pas 48 orësh, smoothie-t nga Multifresh përmbajnë më 114% më shumë vitaminë E, 27% më shumë vitaminë C dhe më shumë β-carotene (që gjendet në vitaminën A).

Delimano Multifresh

Vakumoni në katër mënyra

MultiFresh mund të përdoret edhe si pajisje për vakum, e përshtatshme për shumicën e qeseve dhe kutive me vakum që janë në treg. Ju mund të vakumoni (nxjerrni jashtë ajrin) me njësinë bazë të MultiFresh-it ose edhe pa të. Njësia punon edhe me bateri, pra është edhe më e dobishme. Për t'i vakumuar sa më mirë qeset, ju mund ta përdorni edhe tubin për vakum.

 • Delimano Multifresh

  Me njësinë e vakumit në bazë

 • Delimano Multifresh

  Me njësinë dhe tubin e vakumit në bazë

 • Delimano Multifresh

  Vetëm me njësinë e vakumit

 • Delimano Multifresh

  Me njësinë dhe tubin për vakum

 

Supë shtëpie, gati në vetëm 20 minuta

Me MultiFresh mund të gatuani edhe me temperaturë deri në 70°C. Kjo nënkupton që përbërësit nuk e arrijnë pikën e vlimit, dhe i ruajnë më shumë vitaminat.

Po ashtu, kjo temperaturë është e përshtatshme për të gatuar të gjitha perimet, me përjashtim të patateve të zakonshme.

Funksioni për gatim është i përshtatshëm edhe për të përgatitur edhe ushqim për foshnje. Gota me kapacitet 1.2 litra është mjaft e madhe për të gatuar supë të shëndetshme për tërë familjen. Ushqehu me vitamina!

Delimano Multifresh

Pajisje e fuqishme dhe e qëndrueshme

Motori me fuqi 800W mund t'i krijojë deri në 25 mijë rrotullime për minutë, kurse boshti për vakum mund të krijojë fuqi vakumi deri në 40kPa. Gjashtë tehet e ekstraktuesit janë të veshura nga çeliku inox dhe titani. Kjo i siguron mbrehtësi dhe qëndrueshmëri më të madhe ndaj ndryshkut.

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star