Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.
Photo
Video
-20%
SKU: 99-1000077253

Dyshek Dormeo iMemory S Plus

Përshkrim I shkurtër

iMemory S Plus është dyshek me cilësi të lartë, hipoalergjik, me 3-zona, 20 cm lartësi, dhe fitues i çmimit të teknologjisë Octaspring®. Ideal për çdo pozitë gjumi dhe formë trupore derisa ju ofron juve mundësinë të rregulloni suportin dhe fortësinë nga e butë në nivel më të fortë. Mbulesa e dyshekut mund të lahet. Garancion 15 vite.

Çmimi i rregullt: Nga 419,90 € Nga


Çmimi special: Nga 335,92 € Nga

Festojmë 20 vite rehati me Dormeo!
Dyshek Dormeo iMemory S Plus
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
Telefono falas në: 0800 100 60
Më shumë

iMemory S Plus është dyshek me cilësi të lartë, hipoalergjik, me 3-zona, 20 cm lartësi, dhe fitues i çmimit të teknologjisë Octaspring®. Ideal për çdo pozitë gjumi dhe formë trupore derisa ju ofron juve mundësinë të rregulloni suportin dhe fortësinë nga e butë në nivel më të fortë. Mbulesa e dyshekut mund të lahet. Garancion 15 vite.

Më shumë
Përshkrimi
 • DYSHEK I PERSONALIZUAR

  Nuk e dini se cili lloj i dyshekut është i duhuri për JU? Me këtë dyshek nuk gaboni asnjëherë në perzgjedhje sepse ka 3 Zona të ndryshme të fortësisë.

 • 15 VITE GARANCION

  Dysheku ka garancion 15 vite. Kjo do të thotë që ju do të përjetoni 5470 mëngjese të pushueshme përplot energji.

 • BLEJ ONLINE

  Blej online me çmimet dhe ofertat e njejta si në dyqane. Ne ju sjellim dyshekun në derë të shtëpisë. Dysheku është i vakumuar që të mbrohet nga faktorët e jashtëm.

Dysheku më i rehatshëm në botë

 • Rehati superiore me lartësi premium: 20cm - për eksperiencë ideale gjatë tërë gjumit
 • Ajrosje superiore –Teknologjia Octaspring® është deri në 8x herë me e ajrosshme se sfungjeri.
 • Fortësi e rregullueshme nga më e butë në mesatare dhe anasjelltas.
 • 2 shtresa inovative të sustave Octaspring® për përshtatje 3D dhe 5 zona komforti për suport të pjesëve të ndryshme të trupit tuaj.
 • Berthama e dyfishtë ju lejon të zgjedhni në mes të anës më të fortë dhe asaj më të butë
 • Trajtimi Adaptive® për termorregullim dinamik: ju mban ngrohtë gjatë ditëve dimërore dhe freskët gjatë ditëve verore.
 • Mbeshtjellës super i butë- luksoz i pasuruar me fibra Modal Tencel®.
 • 2 cm e shtresës Memory në mbështjellës ju ofron komfort shtesë.
 • 8 cm susta sfungjerike për stabilitet dhe qëndrueshmëri shtesë.
 • Dyshek antibakterial dhe antialergjik, i përshtatshëm gjithashtu ër njerëzit që vuajnë nga alergjitë apo astma.
 • Mbeshtjellës që largohet dhe lahet
 • 15 vite garancion.
 • I prodhuar në Europë.
 • Pagesë me këste

Personalizuar për ju, mbështetur nga teknologjia e fundit.

Pa mëdyshje ju do të zgjedhni dyshekun më të përshtatsheëm edhe nëse nuk e dini se a keni dëshirë të fleni në dyshek të butë apo dyshek të fortë.

 • Fortësi e personalizuar dhe suport: ju mund të zgjedhni në mes të nivele të ndryshme të fortësisë, komfortit dhe suportit.
 • Bërdhamë e rrotullueshme: ju lehtësisht mund të rrotulloni dyshekun në anën e butë dhe të fortë
 • 4 fortësi të ndryshme dhe 2 nivele të suportit: ju lehtësisht mund të rrotulloni dyshekun në anën e butë dhe të fortë
 • Ajrosje maksimale: Sistemi unik i ventilimin sigurion që të ketë qarkullimin konstant të ajrit
 • 3 zona te komfortit për suport optimal në pjesë të ndryshme të trupit.
 • Dyshek Dormeo Antibakterial dhe Antialergjik i përshtatshëm për perosnat që vuajn nga alergjia dhe astma
 • Mbështjellësi që largohet dhe mund të pastrohet i pasuruar me fibra argjendi për një ambient më të shendetshem dhe të pastërt duke mbajtur larg bakteriet dhe pluhurat.
 • Paketuar në vakum që të ruhet nga dëmtimet e jashtme gjatë dërgesës në shtëpinë tuaj
 • 15 vite garancion.
 • Mund të paguani me keste

Shiko brendësinë e dyshekut Dormeo

 1.  
 2.  
 3.  
 4.  
 5.  
 6.  
 7.  

20cm

Zona 1

Zona 2

Zona 3

Vendos kursorin mbi numër që të ju shfaqen informatat.

 1. Shtresa 3 cm “formen S” Octaspring®

  Forma unike e Octaspring® mundëson përshtatshmërinë 3D për mbështetje dhe rehati optimale, pa ndonjë pikë presioni gjatë gjumit;

 2. Shtresa Ecocell® për mbështetje të butë

  Zgjedhni fortësine që ju personalisht dëshironi. Ana e kaltërt është ana e BUTË dhe ana me ngjyrë portokalli është e FORTË

 3. Mbështjellësi i trajtuar me teknologjinë CleanEffect® për mbrojtje

  Trajtimi CleanEffect® krijon mjedis të pastër dhe të freskët gjatë gjumit dhe kjo në përgjithësi e bën nivelin më të lartë të HIGJIENËS të mjedisit të fjetjes.

 4. Mbështjellesi 2 cm nga shpuza Memoruese

  Mbështjellë në mënyrë perfekte trupin tuaj shtresa memory karakterizohet me mundësin e adaptimit në trupin tuaj.

 5. Shtresë e butë Ecocell®

  Zgjedhni fortësine që ju personalisht dëshironi. Ana e kaltërt është ana e BUTË dhe ana me ngjyrë portokalli është e FORTË

 6. Fibra Ajrosese

  Temperatura dhe Lagështia e pa dëshiruar është një problem i të kaluarës nëse zgjedhni këtë dyshek.

 7. Mbështjellesi ka zingjir për hapje

  Shtresa e sipëerme mund të largohet nga dysheku dhe të pastrohet në temperaturë 60º

4 nivele të fortësise 2 nivele të komfortit në 1 dyshekt të vetëm.

Dysheku mund të përdoret në 8 mënyra të ndryshme - 4 nivele të ndryshme të qëndrueshmërisë, çdo nivel ofron 2 mbështetëse të ndryshme. 

Dysheku iMemeory S Plus eshte i kompozuar me dy materiale te ndryshme njeri material karakterizohet me fortesi dhe materiali tjetër edhe i bute. Thjesht e tëra cfarë ju duhet të beni është që të rrotulloni dyshekun tuaj në anën që pëlqeni dhe ju do të keni një gjumë perfekt.

Personalizo dyshekun tuaj

Qëndrueshmëri personale, Mbështetje personale, Komfort Personal, 100% Personal. I përshtatshëm për çifte, sepse të dy mund të zgjedhin preferencat e tyre, pavaresisht preferancave të partnerit.

Flej më mirë së bashku me partnerit tuaj: Dysheku perfekt për Çifte

Ti dhe partneri juaj ka preferenca ndryshe nga ju per fortesine e dyshekut? Dysheku Imemory Silver Plus eliminon mundesine e kompromisit! Tek me e fundit kush deshiron kompromis se si ne flejm. I dizejnuar qe te pershtatet me te gjithe. Dysheku ju mundeson qe ju te vendosni se ne cfar dysheku te flini, i forte apo i bute, dysheku unik ku ju mundeson 8 menyra te ndryshme te rrotullimit te bazes per pershtatshmeri perfekte per te gjithe.

Dyshekë 160 cm dhe mbi, vijnë me dy baza te ndara dysheku qe ju te keni mundesi te perzgjiedhjes. Ky funksion mundëson që individët të zgjedhin nivelin e fortesise dhe mbështetjen e dyshekut që duan pa marrë parasysh personin që fle.

Vetem kthejeni nnga baza qe ju e deshironi dhe nuk keni nevoj te beni kompromis me partnerin tuaj. Ju gjithmone do te keni perkrahje ideale pa hendek ne mes.

A e dini se ciftet qe bejne gjume ne dyshek te personalizuar ne dy baza te ndryshme jane me te lumtur? Pa pasur nevoj kompromisi, dyshime se cili eshte dysheku qe ju do te zgjoheni te lumtur dhe plot energji.

 • E ndertuar nga materialet me kualitative: Octaspring®
 • Gjenerata me e re e memory foam Open cell Ecocell® foam
 • Dyshek I personalizuar me pika adaptuese I cili pershtatet ne menyre perfekte me trupin tuaj
 • 3 zona komforti
 • Teknologjia Octaspring® dhe struktura e qelizave ofrojnë një dyshek higjienik dhe të pastër;
 • Mbulesa eshte me mbrojtje CleanEffect® qe siguron ndaj bakterieve dhe ererave te pakendshme;
 • 15 vite garancion
 • Mbulese qe mundë të pastrohet
 • 20 cm lartësia totale

 

4 hapa të lehta për ta hapur dhe për ta vendosur.

Dysheku eshte i paketuar ne vakum qe te ruhet nga demtimet e jashtme gjate dergeses ne shtepine tuaj

 • 1

  Prisni me kujdes qesen e jashtme me gërshër duke u siguruar që të mos prisni qesen plastike në brëndësi të dyshekut. Mos përdorni thikë.

 • 2

  Hapni vakumin e mbyllur për të vendosur dyshekun mbi shtratin tuaj

 • 3

  Lejeni 6 orë dyshekun tuaj të hapur në mënyrë që të fryhet plotësisht..

Specifikat Teknike Shiko përbërjen, materialet dhe specifikat teknike që përkëdhelin këmbët tuaja.
Octaspring® Po
Trajtim antibakterial Po
Baza 2 cm shkumë memoruese e qepur në mbështjellës, Shtresë Ecocell® e fortë (e kaltërt), 3 cm shtresë Octaspring® në formë "S", Shtresë Ecocell® e butë (e portokalltë), 3 zona të mbështetjes
Berthame e dyfishte Po
Fortësia i butë, I fortë
Garancioni 15 vite
Lartësia 20 cm
Linja Dormeo Vitality
Materialet e dyshekut Sfungjer Ecocell®, Sfungjer Memory, Susta Octaspring®
Mbështjellësi mund të pastrohet Po
Programi Dormeo gjumë
Berthame e kthyeshme Po
Shpuzë memoruese Po
Zonat e bërthamës 3

Vlerësimet e Konsumatorëve (0 Vlerësime)

Ky produkt nuk ka ndonjë vlerësim...

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star