Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në
Deri në -70%

Maju mirë, maji kurrë s'u kon ma lirë! POSTA FALAS për çdo porosi!

Maju mirë, maji kurrë s'u kon ma lirë! POSTA FALAS për çdo porosi!

 
[banner_timer]
 

Jorgan dyshtresor Siena Dormeo

Photo
Video
-65%

Jorgani dyshtresor Siena është i butë dhe i ajrosshëm. Ka veti të shkëlqyera termike. Përbëhet nga dy jorgan me trashësi të ndryshme: një jorgan më i hollë që mund të përdorni për verë dhe një më i trashë për sezonet kalimtare ose për sezonën e dimrit. Ideal për njerëzit që vuajnë nga alergjitë për shkak që ka veti hipoalergjenike. Mund të lahet në 60 gradë, temperaturë kjo që shkatërron marimangat e pluhurit. 2 dimensione: 140x200 cm dhe 200x200 cm.

MAYDAYS - Oferta më e mirë ndonjëherë
Jorgan dyshtresor Siena Dormeo

Nga Çmimi i rregullt: 129,90 € Nga


Çmimi special: 45,47 € Nga

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 60
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Jorgani dyshtresor Siena është i butë dhe i ajrosshëm. Ka veti të shkëlqyera termike. Përbëhet nga dy jorgan me trashësi të ndryshme: një jorgan më i hollë që mund të përdorni për verë dhe një më i trashë për sezonet kalimtare ose për sezonën e dimrit. Ideal për njerëzit që vuajnë nga alergjitë për shkak që ka veti hipoalergjenike. Mund të lahet në 60 gradë, temperaturë kjo që shkatërron marimangat e pluhurit. 2 dimensione: 140x200 cm dhe 200x200 cm.

Më shumë
Përshkrimi

Jorgan i butë për një gjumë të lehtë pa alergji dhe djersitje

Dormeo Siena V3 është jorgan i butë, vetajrosës dhe i lehtë që ju përkëdhel me ngrohtësinë dhe komforit e tij. Është i mbushur me fibra Wellsleep®, ajroset jashtëzakonisht mirë, është i qëndrueshëm dhe ka veti si të jetë i mbushur me pupla.

Pra i ngjanë një jorgani klasik të mbushur me pupla:

 • Është i butë,
 • Ka veti ajrosëse të shkëlqyera dhe mban dyshekun tuaj të freskët,
 • Ka nxehtësi komfore,
 • Nuk shkakton alergji

Ju mban në ngrohtësi të rehatshme dhe ruan freskinë e trupit tuaj

Fleksibiliteti dhe vëllimi i fibrave Wellsleep® ju garanton gjumë të gjatë dhe pa ndërprerje.

Zgjidhje perfekte për ata që vuajnë nga alergjitë

Jorgani Siena është zëvendësim i shkëlqyer për ata që duan jorgan me pupla por nuk mund ta përdorin shkaku i alergjive. Nëse jeni i ndjeshëm ndaj bakterieve, mikrobeve dhe puplave, ky jorgan është i përkryer për ju pasi që ka veti anti-alergjike; falë strukturës së tij, vetive jo-mikpritëse ndaj mikrobeve.

Mund të lahet deri në 60C dhe higjiena është e garantuar.

Si funksionon?

Ndjesia e mbushjes me pupla por pa alergji

Jorgani Dormeo Siena është alternativë e shkëlqyer ndaj jorganëve të mbushur me pupla, të cilët shpesh janë shkaktar të alergjive dhe janë të vështirë për t’u mirëmbajtur. Jorgani Mia është i butë dhe komfor njashtu si jastekët me pupla por ka avantazhin që nuk e humb vëllimin e tij dhe nuk humb formën siq ndodh shpesh me jorganët me pupla.

Vetitë anti-alergjike të mbushjes Wellsleep® do t’ju ndihmojnë të keni gjumë të qetë. Fibrat inovative Wellsleep® gjithashtu garantojnë shumë vite me ngrohtësi komode, ofron ajrosje konstante dhe netë pa djersë.

Fibra Wellsleep® për ndjenjë të freskët gjatë gjithë kohës

Fibrat Wellsleep® të buta dhe në në të njëjtën kohë të forta prej poliesteri që i japin jorganit vëllim dhe fleksbilitet. Fibrat Wellsleep® mundësojnë qarkullimin e mirë të ajrit dhe largim më të mire të lagështisë.

Djersitja është e rregulluar, ndërsa mikrobet, bakteriet dhe myku nuk grumbullohen në jorgan, kështu krijohet ambient gjumi më i shëndetshëm.

Fibrat Wellsleep® kanë veti të mira izoluese, pasi që ato rregullojnë nxehtësinë permes xhepave të ajrit. Pra, jorgani juaj është komfor pa marrë parasysh sezonën: është i nxehtë në dimër dhe i freskë gjatë verës.

Rekomandohet për:

 • të gjitha sezonet
 • tërë familjen
 • çdonjërin që dëshiron jorgan sikur të ishte mbushur me pupla 
 • ata që djersiten pasi që jorgani ka veti të shkëlqyera freskuese
 • ata që vuajnë nga alergjitë pasi që bakteriet nuk akumulohen në fibrat Wellsleep®

Madhësia dhe materialet

 • madhësia 140 x200 cm ose 200 x 200
 • këllëfi: 100% fibra Softdream
 • mbushja e jorganit: 100% fibra Wellsleep®, 350 g/m²
 • tkurrja: 2–3%
Specifikat Teknike
Dimenionet 140x200 cm; 200x200 cm
Filling Thinner duvet: Filling: 100% polyester (Wellsleep® advanced); Thicker duvet: Filling: 100% polyester (Wellsleep® advanced)
Linja Dormeo Comfort
Mbështjellësi Thinner duvet: Cover fabric: 100% polyester; Thicker duvet: Cover fabric: 100% polyester
Programi Dormeo gjumë
Sezoni gjithë vitin

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Dyqanet tona po punojnë me orar të plotë.

Ejani dhe provoni produktet tona.